Co-Curricular Activity

NTER-CLASS CO- CURRICULAR ACTIVITY COMPETITION RESULTS JULY - SEPTEMBER 2013


CARICATURE COMPETITION (HELD ON 3RD JULY, 2013)

 

WINNER STUDENTS NAME

CLASS & SECTION

POSITION

PRASHANT DONGRE

IX B

1ST

MADUR GANDHI

IX B

2ND

ANFELA FRANCY

IX C

3RD

ROHAN SONE

X B

1ST

EKTA DHAN

X C

2ND

KHUSHBOO WALI

X C

3RD

AMISHA SHARMA

X B

3RD

 

ENGLISH DEBATE COMPETITION (HELD ON 17TH JULY, 2013)

 

WINNER STUDENTS NAME

CLASS & SECTION

POSITION

HITENDRA SINGH

IX C

1ST

TUSHAR AGRAWAL

IX B

2ND

SUHANI SINHA

IX B

3RD

ANKIT AGARWAL

X C

1ST

SACHINDRA DUBEY

X B

2ND

HARSHUL PANDEY

X A

3RD

 

SCIENCE WORKING MODEL COMPETITION (HELD ON 31ST JULY, 2013)

 

WINNER STUDENTS NAME

CLASS & SECTION

POSITION

MANAS AGRAWAL

IX C

1ST

YASH MEHRA

IX C

2ND

TEJAS SONI

IX C

3RD

VISHNU PILLAI

IX A

3RD

AKANSHA SINGH

X B

1ST

EKTA DHAN

X C

2ND

AMAN MAHULLAY

X A

3RD

ANKIT AGRAWAL

X C

3RD

 

PIN-UP BOARD COMPETITION (HELD ON JULY 2013)

 

WINNER CLASS & SECTION

POSITION

IX B

1ST

IX C

1ST

IX A

2ND

X C

1ST

X B

2ND

X A

3RD

 

BEST CLASS (SCHOOL DISCIPLINE, CLEANLINESS & CODE OF LANGUAGE) (HELD ON JULY, 2013)

 

WINNER CLASS & SECTION

POSITION

IX C

1ST

X C

1ST

 

HINDI DEBATE COMPETITION (HELD ON 7TH AUGUST, 2013)

 

WINNER STUDENTS NAME

CLASS & SECTION

POSITION

TEJAS SONI

IX C

1ST

NIRIKSHA KULKARNI

IX A

2ND

ANTRA GUPTA

IX C

3RD

ANKIT AGRAWAL

X C

1ST

KUSHAL SINHA

XB

2ND

SHRUTI BADEGAONKAR

X A

3RD

 

PIN-UP BOARD COMPETITION (HELD ON AUGUST, 2013)

 

WINNER CLASS & SECTION

POSITION

IX B

1ST

IX C

2ND

IX A

3RD

X C

1ST

X A

2ND

X B

3RD

 

PIN-UP BOARD DECORATION COMPETITION (HELD ON SEPTEMBER, 2013)

 

WINNER CLASS & SECTION

POSITION

IX C

1ST

IX A

2ND

IX B

3RD

X C

1ST

X A

2ND

X B

3RD

 

PIN-UP BOARD DECORATION COMPETITION (HELD ON JULY, 2013)

 

WINNER CLASS & SECTION

POSITION

VI B

1ST

VI C

2ND

VI D

3RD

VI A

4TH

VII C

1ST

VII A

2ND

VII B

3RD

VII D

4TH

VIII B

1ST

VIII A

2ND

VIII C

3RD

 

INSTRUMENTAL MUSIC COMPETITION (HELD ON 17TH JULY, 2013)

 

WINNER STUDENTS NAME

CLASS & SECTION

POSITION

ISHAAN SHAJI

VI B

1ST

YASH SURPAITHANKR

VI B

2ND

AYUSH RAWAT

VI B

3RD

TARUN PREET

VII D

1ST

PRAJJWAL KASHYAP

VII D

2ND

YASH SAMSON

VII B

3RD

HRITIK DAS

VIII C

1ST

SIDDHANT TIWARI

VIII A

2ND

ARJUN MUKHERJEE

VIII B

3RD

 

BEST OUT OF WASTE COMPETITION (HELD ON 31ST JULY, 2013)

WINNER STUDENTS NAME

CLASS & SECTION

POSITION

ANKUR MAHESWARI

VI B

1ST

MEHAK SAXENA

VI D

2ND

NAVEEN KAUL

VI D

3RD

PRIYANSHI SETHIYA

VII D

1ST

JAYA PATEL

VII C

2ND

PRANJAL KUMAR SINGH

VII A

3RD

SHOEB KHAN

VIII A

1ST

ANSHITA NAIR

VIII B

2ND

RITIKA PRADAN

VIII A

3RD

KRITI SINHA

VIII B

3RD


BEST CLASS (SCHOOL DISCIPLINE, CLEANLINESS & CODE OF LANGUAGE) (HELD ON JULY, 2013)

WINNER CLASS & SECTION

POSITION

VI D

1ST

VII D

1ST

VIII C

1ST


RAKHI MAKING COMPETITION (HELD ON 7TH AUGUST, 2013)

WINNER STUDENTS NAME

CLASS & SECTION

POSITION

SAKSHI SONI

VI A

1ST

PURUSHOTTAM CHOUDHARY

VI C

2ND

CHANCHAL PATEL

VI A

3RD

RAJ SHIKHAR

VI B

3RD

SAMEEKSHA VISHWAKARMA

VII A

1ST

PRIYANSHI SETHIYA

VII D

2ND

ABHA VERMA

VII C

3RD

PARADHI MAYANDE

VIII A

1ST

TANUSHREE MUNDHA

VIII C

2ND

SALONI SINGH

VIII B

3RD

MANSI DHANGAR

VIII C

3RD


PIN-UP BOARD DECORATION COMPETITION (HELD ON AUGUST, 2013)

WINNER CLASS & SECTION

POSITION

VI C

1ST

VI D

2ND

VI B

3RD

VII B

1ST

VII D

2ND

VII C

3RD

VIII A

1ST

VIII C

2ND

VIII B

3RD

 

PIN-UP BOARD DECORATION COMPETITION (HELD ON SEPTEMBER, 2013)

WINNER CLASS & SECTION

POSITION

VI B

1ST

VI D

2ND

VI C

3RD

VII A

1ST

VII D

2ND

VII B

3RD

VIII B

1ST

VIII A

2ND

VIII C

3RD


ORIGAMI MAKING COMPETITION (HELD ON 3RD JULY, 2013)

WINNER STUDENTS NAME

CLASS & SECTION

POSITION

G. DEEPTI

III D

1ST

ANUGYA PANDEY

III C

1ST

ABHISHEK SHUKLA

III A

2ND

ARNAV RAJPUT

III E

3RD

PRANJAY

IV C

1ST

DIVYANI ACHARI

IV C

2ND

PAWAN GOUR

IV B

2ND

KARTIK SAHU

IV C

3RD

DILPREET

V C

1ST

ANSH SINGH

V B

2ND

FAHAD

V D

3RD

ARPIT SINGH

V A

3RD


CALLIGRAPHY COMPETITION (HELD ON 17TH JULY, 2013)

WINNER STUDENTS NAME

CLASS & SECTION

POSITION

AGNI JHARIYA

III C

1ST

MANVI MOOLCHANDANI

III D

2ND

YASH KHARE

III A

3RD

MRADUL PANT

IV A

1ST

ARHAM

IV D

2ND

RAHUL GURBANI

IV D

3RD

DHAWAL R.

V C

1ST

A.B. SKANDA NARAYANI

V A

2ND

HARSH PANJWANI

V D

3RD


PIN-UP BOARD DECORATION COMPETITION (HELD ON 6TH JULY, 2013)


WINNER CLASS & SECTION

POSITION

III C

1ST

III E

2ND

III B

3RD

III A

4TH

IV D

1ST

IV C

2ND

IV B

3RD

IV A

4TH

V D

1ST

V A

2ND

V B

3RD

V C

4TH

 

BOOK MARK MAKING COMPETITION (HELD ON 31ST JULY, 2013)


WINNER STUDENTS NAME

CLASS & SECTION

POSITION

AGNI JHARIYA

III C

1ST

UTKARSH ARYA

III C

2ND

SHASHWAT SAHA

III A

2ND

BRAHMJOT SINGH

III C

3RD

HARSH AGRAWAL

IV A

1ST

UTKARSH BAJPAI

IV C

2ND

ANUSHKA IYER

IV D

3RD

SEJAL RATHOR

IV A

3RD

HUTESH SINGH

V A

1ST

DAINIK GOUR

V D

2ND

SHREY BORANA

V A

3RD


STORY ENACTMENT COMPETITION (HELD ON 7TH AUGUST, 2013)


WINNER CLASS & SECTION

POSITION

III E

1ST

III B

2ND

III C

3RD

III D

4TH

IV D

1ST

IV A

2ND

IV C

3RD

V A

1ST

 V D

2ND

 V C

3RD


PIN-UP BOARD DECORATION COMPETITION (HELD ON AUGUST, 2013)


WINNER CLASS & SECTION

POSITION

III A

1ST

III C

2ND

III B

3RD

III E

3RD

III D

4TH

IV B

1ST

IV C

1ST

IV D

2ND

IV A

3RD

V B

1ST

V C

2ND

 V D

3RD

V A

4TH


PIN-UP BOARD DECORATION COMPETITION (HELD ON 4TH SEPTEMBER, 2013)

WINNER CLASS & SECTION

POSITION

III B

1ST

III C

2ND

III E

3RD

III A

4TH

III D

4TH

IV C

1ST

IV D

1ST

IV B

2ND

IV A

3RD

V B

1ST

V C

2ND

V A

3RD

V D

4TH

Co-Curricular Activity

NTER-CLASS CO- CURRICULAR ACTIVITY COMPETITION RESULTS JULY - SEPTEMBER 2013


CARICATURE COMPETITION (HELD ON 3RD JULY, 2013)

 

WINNER STUDENTS NAME

CLASS & SECTION

POSITION

PRASHANT DONGRE

IX B

1ST

MADUR GANDHI

IX B

2ND

ANFELA FRANCY

IX C

3RD

ROHAN SONE

X B

1ST

EKTA DHAN

X C

2ND

KHUSHBOO WALI

X C

3RD

AMISHA SHARMA

X B

3RD

 

ENGLISH DEBATE COMPETITION (HELD ON 17TH JULY, 2013)

 

WINNER STUDENTS NAME

CLASS & SECTION

POSITION

HITENDRA SINGH

IX C

1ST

TUSHAR AGRAWAL

IX B

2ND

SUHANI SINHA

IX B

3RD

ANKIT AGARWAL

X C

1ST

SACHINDRA DUBEY

X B

2ND

HARSHUL PANDEY

X A

3RD

 

SCIENCE WORKING MODEL COMPETITION (HELD ON 31ST JULY, 2013)

 

WINNER STUDENTS NAME

CLASS & SECTION

POSITION

MANAS AGRAWAL

IX C

1ST

YASH MEHRA

IX C

2ND

TEJAS SONI

IX C

3RD

VISHNU PILLAI

IX A

3RD

AKANSHA SINGH

X B

1ST

EKTA DHAN

X C

2ND

AMAN MAHULLAY

X A

3RD

ANKIT AGRAWAL

X C

3RD

 

PIN-UP BOARD COMPETITION (HELD ON JULY 2013)

 

WINNER CLASS & SECTION

POSITION

IX B

1ST

IX C

1ST

IX A

2ND

X C

1ST

X B

2ND

X A

3RD

 

BEST CLASS (SCHOOL DISCIPLINE, CLEANLINESS & CODE OF LANGUAGE) (HELD ON JULY, 2013)

 

WINNER CLASS & SECTION

POSITION

IX C

1ST

X C

1ST

 

HINDI DEBATE COMPETITION (HELD ON 7TH AUGUST, 2013)

 

WINNER STUDENTS NAME

CLASS & SECTION

POSITION

TEJAS SONI

IX C

1ST

NIRIKSHA KULKARNI

IX A

2ND

ANTRA GUPTA

IX C

3RD

ANKIT AGRAWAL

X C

1ST

KUSHAL SINHA

XB

2ND

SHRUTI BADEGAONKAR

X A

3RD

 

PIN-UP BOARD COMPETITION (HELD ON AUGUST, 2013)

 

WINNER CLASS & SECTION

POSITION

IX B

1ST

IX C

2ND

IX A

3RD

X C

1ST

X A

2ND

X B

3RD

 

PIN-UP BOARD DECORATION COMPETITION (HELD ON SEPTEMBER, 2013)

 

WINNER CLASS & SECTION

POSITION

IX C

1ST

IX A

2ND

IX B

3RD

X C

1ST

X A

2ND

X B

3RD

 

PIN-UP BOARD DECORATION COMPETITION (HELD ON JULY, 2013)

 

WINNER CLASS & SECTION

POSITION

VI B

1ST

VI C

2ND

VI D

3RD

VI A

4TH

VII C

1ST

VII A

2ND

VII B

3RD

VII D

4TH

VIII B

1ST

VIII A

2ND

VIII C

3RD

 

INSTRUMENTAL MUSIC COMPETITION (HELD ON 17TH JULY, 2013)

 

WINNER STUDENTS NAME

CLASS & SECTION

POSITION

ISHAAN SHAJI

VI B

1ST

YASH SURPAITHANKR

VI B

2ND

AYUSH RAWAT

VI B

3RD

TARUN PREET

VII D

1ST

PRAJJWAL KASHYAP

VII D

2ND

YASH SAMSON

VII B

3RD

HRITIK DAS

VIII C

1ST

SIDDHANT TIWARI

VIII A

2ND

ARJUN MUKHERJEE

VIII B

3RD

 

BEST OUT OF WASTE COMPETITION (HELD ON 31ST JULY, 2013)

WINNER STUDENTS NAME

CLASS & SECTION

POSITION

ANKUR MAHESWARI

VI B

1ST

MEHAK SAXENA

VI D

2ND

NAVEEN KAUL

VI D

3RD

PRIYANSHI SETHIYA

VII D

1ST

JAYA PATEL

VII C

2ND

PRANJAL KUMAR SINGH

VII A

3RD

SHOEB KHAN

VIII A

1ST

ANSHITA NAIR

VIII B

2ND

RITIKA PRADAN

VIII A

3RD

KRITI SINHA

VIII B

3RD


BEST CLASS (SCHOOL DISCIPLINE, CLEANLINESS & CODE OF LANGUAGE) (HELD ON JULY, 2013)

WINNER CLASS & SECTION

POSITION

VI D

1ST

VII D

1ST

VIII C

1ST


RAKHI MAKING COMPETITION (HELD ON 7TH AUGUST, 2013)

WINNER STUDENTS NAME

CLASS & SECTION

POSITION

SAKSHI SONI

VI A

1ST

PURUSHOTTAM CHOUDHARY

VI C

2ND

CHANCHAL PATEL

VI A

3RD

RAJ SHIKHAR

VI B

3RD

SAMEEKSHA VISHWAKARMA

VII A

1ST

PRIYANSHI SETHIYA

VII D

2ND

ABHA VERMA

VII C

3RD

PARADHI MAYANDE

VIII A

1ST

TANUSHREE MUNDHA

VIII C

2ND

SALONI SINGH

VIII B

3RD

MANSI DHANGAR

VIII C

3RD


PIN-UP BOARD DECORATION COMPETITION (HELD ON AUGUST, 2013)

WINNER CLASS & SECTION

POSITION

VI C

1ST

VI D

2ND

VI B

3RD

VII B

1ST

VII D

2ND

VII C

3RD

VIII A

1ST

VIII C

2ND

VIII B

3RD

 

PIN-UP BOARD DECORATION COMPETITION (HELD ON SEPTEMBER, 2013)

WINNER CLASS & SECTION

POSITION

VI B

1ST

VI D

2ND

VI C

3RD

VII A

1ST

VII D

2ND

VII B

3RD

VIII B

1ST

VIII A

2ND

VIII C

3RD


ORIGAMI MAKING COMPETITION (HELD ON 3RD JULY, 2013)

WINNER STUDENTS NAME

CLASS & SECTION

POSITION

G. DEEPTI

III D

1ST

ANUGYA PANDEY

III C

1ST

ABHISHEK SHUKLA

III A

2ND

ARNAV RAJPUT

III E

3RD

PRANJAY

IV C

1ST

DIVYANI ACHARI

IV C

2ND

PAWAN GOUR

IV B

2ND

KARTIK SAHU

IV C

3RD

DILPREET

V C

1ST

ANSH SINGH

V B

2ND

FAHAD

V D

3RD

ARPIT SINGH

V A

3RD


CALLIGRAPHY COMPETITION (HELD ON 17TH JULY, 2013)

WINNER STUDENTS NAME

CLASS & SECTION

POSITION

AGNI JHARIYA

III C

1ST

MANVI MOOLCHANDANI

III D

2ND

YASH KHARE

III A

3RD

MRADUL PANT

IV A

1ST

ARHAM

IV D

2ND

RAHUL GURBANI

IV D

3RD

DHAWAL R.

V C

1ST

A.B. SKANDA NARAYANI

V A

2ND

HARSH PANJWANI

V D

3RD


PIN-UP BOARD DECORATION COMPETITION (HELD ON 6TH JULY, 2013)


WINNER CLASS & SECTION

POSITION

III C

1ST

III E

2ND

III B

3RD

III A

4TH

IV D

1ST

IV C

2ND

IV B

3RD

IV A

4TH

V D

1ST

V A

2ND

V B

3RD

V C

4TH

 

BOOK MARK MAKING COMPETITION (HELD ON 31ST JULY, 2013)


WINNER STUDENTS NAME

CLASS & SECTION

POSITION

AGNI JHARIYA

III C

1ST

UTKARSH ARYA

III C

2ND

SHASHWAT SAHA

III A

2ND

BRAHMJOT SINGH

III C

3RD

HARSH AGRAWAL

IV A

1ST

UTKARSH BAJPAI

IV C

2ND

ANUSHKA IYER

IV D

3RD

SEJAL RATHOR

IV A

3RD

HUTESH SINGH

V A

1ST

DAINIK GOUR

V D

2ND

SHREY BORANA

V A

3RD


STORY ENACTMENT COMPETITION (HELD ON 7TH AUGUST, 2013)


WINNER CLASS & SECTION

POSITION

III E

1ST

III B

2ND

III C

3RD

III D

4TH

IV D

1ST

IV A

2ND

IV C

3RD

V A

1ST

 V D

2ND

 V C

3RD


PIN-UP BOARD DECORATION COMPETITION (HELD ON AUGUST, 2013)


WINNER CLASS & SECTION

POSITION

III A

1ST

III C

2ND

III B

3RD

III E

3RD

III D

4TH

IV B

1ST

IV C

1ST

IV D

2ND

IV A

3RD

V B

1ST

V C

2ND

 V D

3RD

V A

4TH


PIN-UP BOARD DECORATION COMPETITION (HELD ON 4TH SEPTEMBER, 2013)

WINNER CLASS & SECTION

POSITION

III B

1ST

III C

2ND

III E

3RD

III A

4TH

III D

4TH

IV C

1ST

IV D

1ST

IV B

2ND

IV A

3RD

V B

1ST

V C

2ND

V A

3RD

V D

4TH

Go top